Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Ziołowe tabletki na nerwy
Zdrowie

Ziołowe tabletki na nerwy – czy działają? Składniki, skuteczność, ceny

W przypadku nadmiernego stresu i zdenerwowania wiele osób sięga po naturalne metody. Czy warto stosować ziołowe tabletki na nerwy?

Aktualnie w każdej aptece i zielarni można zakupić tabletki na nerwy bez recepty. Są to preparaty bazujące na starannie wyselekcjonowanych ekstraktach ziołowych i dodatkowych składnikach wspierających pracę układu nerwowego. Czy jednak rzeczywiście mogą one pomóc?

Czy ziołowe tabletki uspokajające działają?

W tabletkach ziołowych stosowanych na nerwy znajduje się szeroka gama składników aktywnych, które mogą wspierać działania układu nerwowego człowieka. Są one określane również jako adaptogeny, ponieważ pomagają w szybkim zaadaptowaniu się, przystosowaniu do warunków otoczenia bez ryzyka dla organizmu.

Najczęściej tabletki na nerwy zawierają składniki jak melisa, kozłek lekarski, żeń-szeń, lawenda, chmiel. Dodatkowo mogą one również posiadać różne witaminy i minerały, na przykład witaminy z grupy B ważne dla pracy układu nerwowego, cynk, potas czy magnes, które także wspierają nerwy.

Wobec tego tabletki na nerwy bez recepty mogą rzeczywiście działać, jednak reakcja na tego typu preparaty jest indywidualna. U niektórych osób dają one szybko zauważalne rezultaty, natomiast u innych nie są one widoczne.

Kiedy warto stosować tabletki na uspokojenie?

Tego typu preparaty polecane są przede wszystkim tym osobom, które na co dzień stykają się ze stresującymi, denerwującymi sytuacjami, na przykład w pracy. Również rekomendowane są dla osób z nerwicami, lękami, a nawet z depresją, ponieważ mogą poprawiać samopoczucie.

Należy pamiętać o tym, że dla osiągnięcia oczekiwanych efektów tabletki na nerwy bez recepty muszą być często stosowane stale, ponieważ w przeciwnym przypadku nie będą w stanie zapewnić oczekiwanej skuteczności. Należy wtedy zażywać je zgodnie z informacjami podanymi przez producenta na ulotce lub opakowaniu.

Ile kosztują tabletki na nerwy bez recepty?

Za tabletki na nerwy bez recepty należy zapłacić od około 5 do 40 złotych zależnie od wybranego preparatu.