Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

kurier online
Poradnik

Firmy kurierskie – tanie przesyłki polskie i zagraniczne

Zakupy przez Internet stały się bardzo popularne. Już nie tylko młodzi ludzie kupują online. Coraz więcej starszych osób przekonuje się do robienia zakupów w Internecie. Bardzo duża liczba osób sprzedaje także przedmioty przez Internet. Małe sklepy posiadają już nie tylko sklepy stacjonarne, ale prowadzą one także sprzedaż online. W związku z tym zainteresowanie przesyłkami kurierskimi w ostatnich latach bardzo wzrosło.

Tanie przesyłki kurierskie dla firm i osób prywatnych

Firmy kurierskie oferują swoje usługi nie tylko dla przedsiębiorstw, które sprzedają i wysyłają setki przesyłek dziennie. Przewoźnicy kierują swoją ofertę także do osób prywatnych, które nadają paczki jedynie od czasu do czasu. Firmy kurierskie oferują wysyłkę paczek na terenie Polski oraz za granicę. Bardzo wiele firm kurierskich ma zasięg nie tylko europejski, ale także światowy, a przy tym oferują bardzo korzystne warunki. Korzystając z firm kurierskich regularnie można ustalić także lepszą cenę i korzystniejsze warunki. Aby nadać paczkę nie trzeba nigdzie się rejestrować, ani logować. Oczywiście można to zrobić, a dzięki temu zyskuje się dostęp do swojego konta. Ale nie jest to obowiązkowe. Szczególnie osoby korzystające z usług przewoźników sporadycznie chwalą sobie to, iż nie muszą się nigdzie rejestrować.

Kurier online – szybkie nadanie paczki

Zamówienie kuriera do domu jest bardzo łatwe i proste. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu oraz drukarka. Każda firma kurierska posiada swoją stronę internetową, na które jest gotowy do wypełniania formularz zamówienia kuriera. Wystarczy podać wszystkie dane i czekać na przyjazd kuriera. Co jest potrzebne do wypełnienia formularza? Należy podać wagę oraz wymiary paczki. Potrzebny jest także adres nadawcy oraz odbiorcy przesyłki. W formularzu wpisuje się także dogodny termin odbioru przesyłki od nadawcy. Po wypełnieniu formularza strona przekierowuje zamawiającego do strony, na której można dokonać płatności za usługę. Następnie po zapłaceniu można wydrukować etykietę nadawczą, którą należy umieścić na paczce i gotowe.

Broker usług kurierskich

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się pojęcie brokera usług kurierskich. Broker usług kurierskich taki jak np. allekurier.pl ma nawiązaną współpracę z kilkoma firmami kurierskimi. Dzięki temu klient korzystający z jego usług może porównać sobie ceny i warunki danej firmy. Jest to szybsza metoda na wybranie najkorzystniejszej oferty. Zamówienie kuriera poprzez brokera wygląda tak samo jak w przypadku zamówienia kuriera z konkretnej strony przewoźnika. Warto skorzystać w usług brokera, z którym można ustalić sobie dogodne warunki, jeśli wysyła się regularnie przesyłki w konkretnych ilościach.

W jakim czasie dostarczane są paczki i ile kosztuje przesyłka kurierska?

Przesyłki kurierskie na terenie kraju dostarczane są maksymalnie w ciągu dwóch dni. Jednak zazwyczaj czas ten jest skrócony do doby. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły, szczególnie w okresach świątecznych, kiedy zdecydowana większość Polaków kupuje i wysyła paczki w ilościach znacznie większych niż w normalnym okresie. Tanie przesyłki kurierskie w obrocie krajowym kosztują około kilkunastu złotych. Oczywiście cena uzależniona jest od wielkości i wagi paczki. Istnieje możliwość wysyłki paczek także za granicę, zarówno do Europy, jak i na pozostałe kontynenty. Ceny usług zależne są od strefy dostawy. Przykładowo ceny wysyłki paczki do Anglii zaczynają się już od 99 złotych, a czas dostarczenia wynosi najczęściej od 3 do 5 dni roboczych.