Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Depilacja laserowa – na czym polega usuwanie owłosienia laserem?

29 stycznia 2023 depilacja laserowa


Owłosienie można usuwać wieloma metodami. Czy depilacja laserowa to dobry wybór? Wyjaśniamy, czym jest ta procedura i jakie daje ona rezultaty!

Jak działa laser w depilacji owłosienia?

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła (lasera) do usuwania niechcianych włosów z ciała oraz z twarzy. 

Laser celuje w melaninę, czyli w pigment znajdujący się naturalnie we włosach, podgrzewając ją, a przez to uszkadzając mieszki włosowe, aby zapobiec dalszemu wzrostowi włosków. Cały zabieg jest zatem nieinwazyjny, a także pozwala on na uzyskanie bardzo dobrych efektów u większości stosujących go pacjentów.

Ta procedura jest zwykle wykonywana na obszarach takich jak twarz, nogi, ramiona, pachy i okolice bikini. Może wymagać kilku zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Czy laserowa depilacja daje trwałe efekty?

Depilacja laserowa jest uważana za długotrwałą metodę usuwania owłosienia, ale warto wskazać, że za jej pomocą nie zawsze można uzyskać trwały efekt usunięcia owłosienia. Chociaż może znacznie zmniejszyć ilość włosów w obszarze poddanym naświetlaniu laserem, nie gwarantuje trwałego usunięcia włosów. 

Zabieg działa poprzez uszkodzenie mieszków włosowych, co zatrzymuje wzrost włosów. Jednak mieszki włosowe mogą czasami same się naprawić i ponownie zacząć produkować włosy, chociaż jest to mniej prawdopodobne. W takim przypadku włosy z uszkodzonych wcześniej mieszków są delikatniejsze. 

Zatem zabieg pozwala na usunięcie włosków na długi czas, ale mogą one zacząć po pewnym okresie odrastać – podkreśla specjalista z gabinetu slowage.pl prowadzącego takie zabiegu. W celu podtrzymania efektów mogą być potrzebne zabiegi podtrzymujące.

Kiedy efekty depilacji laserowej są najlepsze?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza u osób o ciemnych włosach, ponieważ laser działa na melaninę we włosach. Osoby z jasnymi włosami, takimi jak blond, rude lub siwe, mogą nie być dobrymi kandydatami do depilacji laserowej, ponieważ w ich włosach nie ma wystarczającej ilości melaniny, aby laser mógł na nią skutecznie oddziaływać.

Należy jednak zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów laserów, których można używać na jasne włosy, na przykład laser Nd:YAG. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wyniki depilacji nie są tak dobre, jak w przypadku ciemnych włosów, na przykład dochodzi do usunięcia tylko części włosków.

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji warto zatem skonsultować się z profesjonalistą w zakresie tego typu zabiegów, na przykład w gabinecie slowage.pl, aby dobrać najlepszą metodę depilacji dla indywidualnych potrzeb i rodzaju włosków.

Ile sesji depilacji laserowej należy wykonać?

Liczba sesji laserowego usuwania włosów wymaganych do osiągnięcia pożądanych wyników może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów oraz obszar zabiegu.

Zazwyczaj w celu uzyskania optymalnych wyników zaleca się przeprowadzenie serii 6-8 sesji w odstępie 4-6 tygodni. Niektóre osoby mogą jednak wymagać większej lub mniejszej liczby sesji, w zależności od tempa wzrostu włosów.

Należy pamiętać, że cykl wzrostu włosów nie jest synchroniczny, a włosy na różnych etapach wzrostu będą różnie reagować na depilację. 

Trzeba też pamiętać, że wyniki depilacji laserowej nie są natychmiastowo widoczne po pierwszym zabiegi i uzyskanie gładkiej skóry może zająć trochę czasu.

Czy depilacja laserowa włosów to dobry wybór?

Depilacja laserowa może być skutecznym sposobem na ograniczenie niechcianego owłosienia, ale nie jest to najlepsza opcja dla każdego. Niektóre osoby mogą uzyskać lepsze rezultaty niż inne. 

Gdy jednak reakcja na zabieg jest dobra, można osiągnąć wtedy długotrwałe wyniki i cieszyć się przez długi czas z gładkiej skóry.

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

depilacja laserowa
żel do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?