Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wszystko, co musisz wiedzieć o sztucznych rzęsach!

13 września 2020


Sztuczne rzęsy to bardzo popularny sposób na zagęszczenie i wydłużenie swoich naturalnych. Są one tymczasowe lub przyklejane na stałe. Te pierwsze mogą mieć postać kępek lub całego paska. Drugie są pojedynczymi, dostosowanymi do naturalnych rzęsami. Efekt na oczach może być naprawdę spektakularny. Przedłużanie rzęs jest coraz bardziej popularne wśród wielu pań. Można dzięki temu zabiegowi stworzyć zupełnie inny wizerunek. Przedłużanie pozwala cieszyć się długimi, gęstymi i pięknymi rzęsami! Trzeba jednak wiedzieć o kilku istotnych sprawach przed zabiegiem!

Czy każdy może mieć przedłużane rzęsy?

Przed zdecydowaniem się na sztuczne rzęsy należy wiedzieć o kilku sprawach. Przede wszystkim, przed pierwszym przedłużaniem należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni. Test alergiczny robi się bardzo prosto. Elementem, który może wywołać uczulenie jest klej. Daje się więc jego kropelkę na skórę szyi, za uchem. Przez 24h nie można jej zmyć. Jeśli przez ten czas nie wystąpi reakcja alergiczna, może spokojnie przejść do przedłużania rzęs!

Jakie są rodzaje sztucznych rzęs?

Sztuczne rzęsy do przedłużania mają wiele odmian. Można wybrać różne długości, skręty oraz grubość. Dzięki takiej odmienności każdy uzyskuje na oku dokładnie taki efekt, jaki chce. Doświadczona kosmetyczka potrafi doradzić nam, co powinniśmy wybrać. Trzeba mieć także na uwadze, że nie tylko sam wymarzony efekt jest ważny. Każda kobieta ma inne rzęsy – delikatniejsze, mocniejsze, dłuższe, krótsze, rzadsze lub gęstsze. To do stanu naszych naturalnych rzęs powinno dobrać się te sztuczne. Aby efekt nie był przytłaczający i nie obciążył oka.

Ile trwa zabieg i ile utrzymuje się efekt?

Przedłużanie rzęs może trwać nawet kilka godzin! Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać oraz ile kępek będzie doczepianych. Pierwsze przedłużanie zawsze jest najdłuższe. Później należy się udawać jedynie na uzupełnianie. To trwa już około kilkudziesięciu minut. Uzupełnianie powinno się robić co 3 tygodnie. Jednak najlepiej jest samodzielnie ocenić, czy nie powinniśmy już poprawić wyglądu naszych rzęs. Ważną kwestią przy decydowaniu się na przedłużanie jest cena. Tutaj wiele zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Zwykle cena wynosi od 100 do nawet kilkuset złotych!
Jednak jeśli zależy Ci na pięknych, długich i gęstych rzęsach – warto w to zainwestować! Popraw swoje samopoczucie i poczuj się pięknie! Szczególnie jeśli rzęsy są Twoim kompleksem. Możesz się go łatwo pozbyć!

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji
Skaner wewnątrzustny
Dbaj o swoje dłonie

Jesteś zainteresowany reklamą?