Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wszystko, co warto wiedzieć na temat radiofrekwencji mikroigłowej

11 grudnia 2020 radiofrekwencja mikroigłowa

Współczesna medycyna estetyczna oraz kosmetologia cały czas się rozwijają. Co kilka miesięcy pojawiają się nowe zabiegi, które pozwalają na zniwelowanie przeróżnych problemów pacjentów. Dzięki nim można nie tylko odmłodzić wygląd swojej skóry, ale pozbyć się też szpecących blizn, które tak często zatruwają życie. Skuteczna i bardzo polecana jest radiofrekwencja mikroigłowa. Kto może skorzystać z tego zabiegu? Kiedy się on sprawdzi? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, które dotyczą radiofrekwencji mikroigłowej.

Podstawowe informacje na temat radiofrekwencji mikroigłowej

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa? Co jest w tym zabiegu nowatorskiego? Warto wiedzieć, że łączy on aż trzy różne technologie. Dlatego też podczas jednego zabiegu skóra jest stymulowana na wielu różnych poziomach, co bardzo pozytywnie wpływa na jej odnowę i regenerację. Zabieg można powtarzać regularnie co kilka tygodni. Seria kilku zabiegów pozwala na uzyskanie doskonałych efektów, odmłodzenie skóry, poprawę owalu twarzy czy pozbycie się szpecących blizn. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dlatego też sam zabieg nie jest jakimś dużym dyskomfortem. Podczas zabiegu stosuje się zarówno falę cieplną, która stymuluje skórę do produkcji kolagenu, jak też nakłuwa się ją przy pomocy specjalnych rollerów, które wyposażone są w igły. Dzięki temu w skórze tworzą się niewielkie kanaliki, którymi substancje aktywne z kosmetyków stosowanych podczas zabiegu mogą przenikać do głębszych warstw skóry. Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet najdroższe kosmetyki stosowane na co dzień, działają bardzo powierzchniowo i płytko. Podczas radiofrekwencji kosmetyki aplikowane są zupełnie inaczej, dlatego też ich efekt jest dużo mocniejszy.

Kiedy rekomendowana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Dla kogo rekomendowany jest ten zabieg? Mogą z niego korzystać osoby, które borykają się z różnymi problemami skórnymi. Tak jak wspominano już powyżej, pomaga on w niwelowaniu widoczności blizn, na przykład tych po trądziku. Bardzo dobrze działa na spłycenie porów skóry, które są mocno rozszerzone. Pobudza skórę do produkcji kolagenu, dlatego też staje się ona bardziej gęsta i zbita, poprawia się owal twarzy. mogą również skorzystać z niego osoby chcące pozbyć się rozstępów. Regularnie wykonywane radiofrekwencja mocno stymuluje skórę do odnowy. Wszystko to przekłada się na spłycenie zmarszczek, poprawienie jędrności i gęstości skóry, a także owalu. Twarz wygląda na młodszą, dlatego też jest to zabieg rekomendowany również dla osób z dużą utratą jędrności związaną wiekiem.

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji
Skaner wewnątrzustny
Dbaj o swoje dłonie

Jesteś zainteresowany reklamą?