Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Poradnik Zdrowie

Gadżety i akcesoria ułatwiające życie ciężarnym

Ciąża to bez wątpienia czas wyjątkowy i niezwykły w życiu niemalże każdej kobiety. To okres, który wymaga sporo wyrzeczeń oraz samodyscypliny i niemałych poświęceń. W ciąży należy zdrowo i racjonalnie się odżywiać, unikać stresu, zrezygnować z wszelkiego rodzaju używek takich jak alkohol, papierosy, a nawet większe ilości spożywanej w ciągu dnia kofeiny, wysypiać się i sporo wypoczywać. W okresie tym niewskazane są także ekstremalne dyscypliny sportowe takie jak skoki ze spadochronu, skoki na bungee, sporty walki i tym podobne. Nic więc dziwnego, iż w dzisiejszych czasach kobiety ciężarne poszukują sposobów oraz ciekawych akcesoriów, aby jak najłagodniej przetrwać ten wymagający czas jakim jest ciąża. Doskonałym przykładem jednego z nich są chociażby specjalne poduszki dla ciężarnych.

Zadbaj o prawidłowy sen

Nosząc pod swoim sercem jeszcze nienarodzone maleństwo należy zapewnić mu optymalne warunki do wzrostu i prawidłowego rozwoju. Oprócz odpowiedniego odżywiania oraz unikania sytuacji stresowych pamiętać więc powinnyśmy także o tym jak istotną rolę odgrywa prawidłowy oraz trwający odpowiednią ilość godzin – higieniczny sen. Z dosyć sporym brzuszkiem oraz kiedy nasze maleństwo przypomina nam o sobie solidnymi kopniakami – ciężko jest znaleźć odpowiednią pozycję do snu. Na szczęście w tej sytuacji z pomocą przychodzą nam specjalne poduszki dla ciężarnych. Taka poduszka dla ciężarnych występuje często w kształcie litery C, dzięki czemu kobieta w ciąży może ułożyć się na niej wygodnie w pozycji bocznej – najlepiej na lewym boku oraz jeden z jej końców umieścić pomiędzy swoimi nogami – w ten sposób rosnący brzuszek nie będzie powodował dyskomfortu podczas snu. Ponadto poduszki dla ciężarnych posiadają wykonane z bardzo dobrych gatunkowo tkanin poszwy, które są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz nie powodują nadmiernego pocenia się i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza.

Poduszki dla ciężarnych to nie tylko gadżet na kilka miesięcy, który po porodzie wyląduje głęboko w szafie – są one bowiem bardzo przydatne także po porodzie podczas karmienia piersią, kiedy przyjmowanie właściwiej postawy ciała bez garbienia się jest niezwykle istotne. Posiadając specjalną poduszkę unikniemy więc dyskomfortu oraz bólu pleców. Nasze maleństwo ułożone na niej nie będzie się także tak bardzo pocić jak miałoby to miejsce w przypadku bezpośredniego kontaktu z ciałem mamy podczas upalnych dni. Poduszki do karmienia są wykonane z tworzyw antyalergicznych.