Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

zabiegi wykonywane zimą
Medycyna Uroda

Zabiegi kosmetyczne, które lepiej wykonać zimą

Zima to doskonały czas na zadbanie o siebie. Kiedy słońce nie operuje tak mocno, możesz bez obaw wykonać takie zabiegi jak peelingi dermatologiczne, usuwanie przebarwień, różnego rodzaju zabiegi laserowe- na przykład depilacja laserowa, a także makijaż permanentny.

Peeling kwasem

Jeśli chcesz odświeżyć naskórek po lecie, pozbyć się takich problemów, jak trądzik, zanieczyszczona skóra (wągry) czy przebarwienia posłoneczne, zdecyduj się na peeling dermatologiczny. Zabieg taki wykonuje lekarz dermatolog specjalista medycyny estetycznej. Specjalista dobierze odpowiedni dla Twojej cery preparat- może to być kwas glikolowy, migdałowy, retinowy lub inny. Z reguły dla uzyskania najlepszych efektów, trzeba takich zabiegów wykonać kilka w kilkutygodniowych odstępach czasu, więc nie zwlekaj z decyzją do końca zimy. Peeling kwasem daje doskonałe rezultaty, ale skóra bezpośrednio po jego wykonaniu jest bardzo delikatna i wymaga skrupulatnej ochrony, silnego nawilżania i ochrony przed słońce- dlatego szare jesienne i zimowe dni, to najlepszy czas na taki zabieg.

Depilacja laserowa

Na depilację laserową nóg, pach czy okolic bikini możesz, zdecydować się od jesieni aż do wczesnej wiosny. Oczywiście, jeśli nie planujesz zimą urlopu w tropikach. Depilacja laserem pozwoli Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się piękną gładką skórą. Po jej wykonaniu konieczna jest nawilżająco- regenerująca pielęgnacja i unikanie opalania przez 3-4 tygodnie (eksponując skórę na słońce wcześniej, ryzykujesz, że nabawisz się plam i przebarwień).

Trwały makijaż

Makijaż permanentny u kosmetyczki wykonuje się podobnie jak tatuaż w studio tatuażu. Po jego zrobieniu trzeba unikać słońca przez około dwa tygodnie. Zimą jest więc dobrym okresem na taki zabieg. Skóra po jego wykonaniu jest lekko podrażniona i uwrażliwiona, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Ponadto, jeśli wykonujesz trwały makijaż ust, powinnaś pamiętać o tym, aby chronić je specjalną pomadką z wysokim filtrem UV nawet w zimie, ponieważ są wtedy mniej odporne, a słońce intensywne promieniowanie słoneczne potrafi uaktywnić wirusa opryszczki.
Po zimowej serii specjalistycznych zabiegów wiosnę przywitasz piękna i odmłodzona, a latem bez obaw będziesz już mogła korzystać ze słońca.