Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Mezoterapia igłowa
Medycyna

Mezoterapia igłowa – czym jest?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów, przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jego główną zaletą jest możliwość poprawy urody i zdrowia bez dokonywania jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej. Najbardziej powszechną formą jest w tym przypadku mezoterapia igłowa. Na czym dokładnie polega i kiedy się ją stosuje?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa – jak wskazuje nazwa – wykonywana jest przy użyciu specjalnych igieł, za pomocą których dokonuje się wprowadzenia w poszczególne części ciała odpowiednich substancji. Głębokość zastrzyku nie przekracza z reguły 3 mm, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich odstępów (zwykle między 5 a 10 mm). Tego rodzaju zabiegi nie wymagają oczywiście zastosowania narkozy – wystarczy jedynie znieczulenie miejscowe, aby pacjent czuł się komfortowo i nie miał jakichkolwiek dolegliwości bólowych.

Mezoterapia igłowa - strzykawa

Gdzie stosowana

Mezoterapia igłowa może obejmować różne partie ciała, jednak zdecydowanie najczęściej stosowana jest w obrębie twarzy, dekoltu i szyi. To właśnie w tych miejscach najwięcej pacjentek chce dokonać minimalizowania zmarszczek. Ponadto mezoterapia igłowa poprawia znacznie jędrność skóry, jej napięcie i koloryt, a także wpływa na odpowiednie nawilżenie i odmłodzenie cery. Wszystko to możliwe jest dzięki wykorzystaniu witamin, kwasu hialuronowego czy koktajli z alg morskich. Warto dodać, że z zabiegów tego typu korzystają także osoby cierpiące na trądzik lub posiadające blizny.

Z kolei wielu pacjentów, dotkniętych m.in. łysieniem, decyduje się również na zmiany w obrębie skóry głowy. W tym wypadku mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu np. biotyny czy dekspantenolu, czyli substancji poprawiających krążenie krwi, wspomagających odżywianie i porost włosów oraz zmniejszających ich wypadanie. Wśród chętnych na tego rodzaju zabiegi znajdują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Substancje

Niewątpliwie bardzo duże grono osób pragnie dokonać redukcji tkanki tłuszczowej, rozstępów i cellulitu na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach. W tym wypadku także sprawdza się mezoterapia igłowa. Substancje, takie jak m.in. krzemionka organiczna czy L-karnityna sprawiają, że skóra ujędrnia się, wygładza, a tkanka tłuszczowa ulega znacznemu zredukowaniu. W tym wypadku zastrzyki wprowadzane są nieco głębiej niż w przypadku twarzy czy głowy.

Zabiegi seryjne czy jednorazowe

Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabiegi mezoterapii igłowej zwykle odbywają się w kilku seriach, oddzielonych od siebie odpowiednimi dla danego przypadku odstępami czasowymi. Koszt to zwykle kilkaset złotych, jednak dokładne stawki zależne są m.in. od konkretnego gabinetu. Wcześniej, po konsultacji, należy zastosować się do zaleceń odnośnie postępowania przed wykonaniem zabiegu, np. nie zażywać aspiryny. Później z kolei warto unikać promieni słonecznych. Trzeba również dodać, że choć mezoterapia igłowa jest w pełni bezpieczna, to jednak nie zaleca się jej w kilku przypadkach. Do przeciwwskazań należy ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby (nowotworowe i dermatologiczne) oraz uczulenie na wybrane substancje, które użyte mają być podczas zabiegu.

Możliwość komentowania została wyłączona.