Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Dieta Zdrowie

Sokowirówka wolnoobrotowa – co warto wybrać?

Codziennie starasz się spożywać odpowiednią ilość warzyw i owoców? Nie wyobrażasz sobie lata bez pysznego soku pozyskanego ze świeżych produktów? Zimą chcesz dostarczać witamin w wygodnej postaci? W takim razie wysokiej klasy urządzenia, z których pomocą uzyskasz pyszny i zdrowy sok, są obowiązkowym elementem wyposażenia w Twoim domu. Jaki model wybrać, by był w pełni usatysfakcjonowanym? Na rynku znaleźć można mnóstwo ciekawych propozycji, które są tańsze lub droższe. Przekonaj się zatem, co sprawdzi się najlepiej w Twoim indywidualnym przypadku.

Pierwszą propozycją jest sokowirówka wolnoobrotowa (a raczej wyciskarka wolnoobrotowa, lecz pozostaniemy przy pierwszej nazwie, gdyż jest ona częściej spotykana wśród klientów). Jest ona zazwyczaj droższa od klasycznych sokowirówek, lecz czy to znaczy, że jest lepsza? Różnice poznasz w dalszej części materiału. Sprawdź zatem i dowiedz się wszystkiego.

Sokowirówka wolnoobrotowa to czystszy sok

Doskonałym przykładem, który pozwoli nam zobrazować efektywność i wydajność obydwu konstrukcji, będą jabłka. Dlaczego akurat one? Ponieważ są bardzo soczyste i zawsze pozostawiają stosunkowo dużo osadu lub miąższu. Klasyczna sokowirówka nie poradzi sobie z filtrowaniem ilości drobin, dlatego będzie ich naprawdę sporo. Można więc powiedzieć, że uzyskany finalny produkt będzie prawie gęsty. Inaczej jednak sytuacja będzie wyglądać, gdy wykorzystana zostanie sokowirówka wolnoobrotowa. Sok będzie o wiele czystszy, co z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie przepadają za miąższem. Sytuacja może wyglądać bardzo podobnie w przypadku cytrusów, np. pomarańczy.

Zioła, przyprawy i suche warzywa

O ile z marchewką powinna sobie poradzić klasyczna sokowirówka, o tyle z bazylią lub miętą już niekoniecznie. Oczywiście marchew nie należy również do bardzo soczystych warzyw, więc gdy porównamy ilość soku pozyskaną z tańszej klasycznej konstrukcji, a do przygotowania drugiej szklanki użyta zostanie sokowirówka wolnoobrotowa, rezultat będzie bez wątpienia zaskakujący.

Sokowirówka wolnoobrotowa to perfekcyjna inwestycja, gdy jesteś osobą, która często sięga po soki warzywne z dodatkiem ziół. Jeśli więc zastanawiasz się nad inwestycją, to bez wątpienia nie będziesz jej żałować. Sprawdź zatem, jakie modele cieszą się największą popularnością wśród użytkowników i które z nich mają najlepsze opinie na forach, w sklepach lub nawet grupach dyskusyjnych. Pamiętaj, że czasem warto dopłacić kilkadziesiąt złotych do lepszego modelu, lecz nie znaczy to, że od razu musisz przepłacać. Na rynku znajdziesz masę satysfakcjonujących konstrukcji.