Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Skaner wewnątrzustny – nowy wymiar leczenia stomatologicznego

3 kwietnia 2024 Skaner wewnątrzustny


Opinie na temat leczenia stomatologicznego są z roku na rok coraz lepsze. Pacjenci chętnie przystępują do leczenia, ponieważ nie muszą obawiać się panicznego bólu, a na dodatek mogą uporać się z wieloma trudnymi przypadkami. Pomaga w tym nowoczesny sprzęt, który sprawił, że leczenie zębów można było przenieść na zupełnie inny wymiar. Pomógł w tym m.in. skaner wewnątrzustny, który każdy dentysta powinien mieć w swoim gabinecie.

Nowoczesne wyposażenie do gabinetu stomatologicznego

Dentyści mają pewną obawę przed wyborem kolejnych urządzeń do własnego gabinetu, ponieważ nie są pewni tego czy koszt zakupu im się zwróci. Nie jest powiedziane, że wszystko od razu trzeba kupować. Istnieje możliwość skorzystania z usług wynajmu, aby móc urządzenie u siebie przetestować. Tak jest, jeżeli chodzi o skaner wewnątrzustny. Wynajem oferowany jest w atrakcyjnej cenie. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie https://cereclab.pl/. Dzisiaj można powiedzieć, że obecność takich urządzeń sprawiła, że dokonała się ogromna rewolucja w implantologii. To dzięki niemu istnieje możliwość wykonania tysiąca zdjęć w jednej minucie, tworząc wirtualny obraz jamy ustnej pacjenta. Skanery to wyższa technologia, która sprawia, że praca stomatologów nie jest tak żmudna, a do tego wymagająca.

Cyfryzacja gabinetu stomatologicznego

Wiele osób dorosłych ma w swojej pamięci starsze gabinety stomatologiczne i ubogą ilość sprzętów. W tamtych czasach bezbolesne leczenie zębów nie było możliwe. Dzisiaj wraz z postępem technologii i medycyny, możliwych jest wiele rzeczy. W tym wykonanie implantów bez konieczności robienia wycisków. Umożliwiają to właśnie skanery wewnątrzustne. Dzięki temu, że ma się do czynienia z tak wyspecjalizowanym narzędziem, można ocenić nie tylko stan uzębienia, ale także dziąseł. To także możliwość przyjrzenia się podniebieniu. Na ekranie wyświetla się pełen obraz, który potrzebny jest lekarzowi do tego, aby podjąć decyzję na temat dalszego leczenia. Przy okazji pacjenci ucieszą się z tego, że nie będą musieli wykonywać już wycisków, które powodowały pojawienie się nieprzyjemnego smaku w buzi. Cyfryzacja gabinetów stomatologicznych stała się faktem, który wpływa na komfort lekarzy i pacjentów.

Wybór odpowiedniego skanera do gabinetu

Do wyboru jest kilka podstawowych rodzai skanerów wewnątrzustnych. Przede wszystkim mogą one różnić się rodzajem zastosowanych końcówek. Najlepszą propozycją są te urządzenia, których końcówki są mniejsze. Ich bezproblemowa obsługa ułatwi wykonanie zdjęć wewnątrz jamy ustnej. Do tego nie będzie ona wywoływała podrażnienia u pacjentów. W trakcie wyboru skanera należy zwrócić także uwagę na rodzaj zastosowanego oświetlenia. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań, są skanery bazujące na lampach LED. Stanowią one o wyrazistości zdjęcia. Aczkolwiek, półkę wyżej znaleźć można lampy diodowe, jednak cena za ich wynajem może być większa.

Dlaczego warto wynająć skaner do wnętrza jamy ustnej?

Odpowiedź na to pytanie została już udzielona. Po to, aby poprawić komfort pracy lekarzy i leczenie u pacjentów. To także dobre rozwiązanie, które pomoże zoptymalizować koszta. Stomatolodzy będą również mogli się przekonać co do tego czy praca z takim urządzeniem będzie dla nich odpowiednia. Szczególnie jeżeli rozważają jego zakup i chcą przekonać się czy koszt zakupu będzie w stanie się zwrócić. Wynajem oferowany jest wszystkim gabinetom stomatologicznym. Warunki współpracy zawsze dopasowywane są do indywidualnych potrzeb, aby stomatolodzy mogli korzystać z maksimum funkcjonalności.

Materiał zewnętrzny

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji
Skaner wewnątrzustny
Dbaj o swoje dłonie

Jesteś zainteresowany reklamą?