Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Dbaj o swoje dłonie
Poradnik

Dbaj o swoje dłonie każdego dnia! Porady jak zachować młode ręce na długo.

Dużo się mówi o tym, że zadbana twarz to wizytówka każdej osoby. Często jednak zapominamy o dłoniach, na których często jako pierwszych pojawiają się oznaki starzenia. Czy wiecie, że w kontaktach biznesowych i zawodowych większość osób zwraca uwagę właśnie na dłonie? Jak dbać o dłonie? Podpowiadamy poniżej.

O czym pamiętać przy pielęgnacji dłoni?

Wiele osób traktuje skórę dłoni po macoszemu. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, żeby cieszyć się zadbanymi dłońmi przez długi czas. Najważniejsze są tutaj następujące kwestie:

  • Higiena rąk – regularnie myj dłonie wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z toalety, przed jedzeniem i po kontakcie z zanieczyszczonymi powierzchniami. Pamiętaj, że jednak nadmierne mycie dłoni może prowadzić do wysuszenia skóry. Stosuj łagodne mydła i nie przesadzaj z częstotliwością mycia. Chroń także dłonie przed środkami chemicznymi – wszystkie prace porządkowe czy nawet mycie naczyń wykonuj w rękawiczkach ochronnych.

  • Nawilżanie – po każdym umyciu pamiętaj, żeby nawilżyć dłonie kremem do rąk. Najbardziej skuteczne są te kosmetyki do pielęgnacji dłoni, które w składzie mają witaminę E, glicerynę, pantenol, alantoinę, czy mocznik.

  • Ochrona przed słońcem i zimnem jest ważna także na dłoniach. Codziennie używaj kremu z filtrem SPF, najlepszym wyborem będzie tu filtr 50. Zimą zawsze noś rękawiczki, które ochronią skórę przed uszkodzeniami.

Codzienna rutyna w dbaniu o skórę dłoni

Codzienna rutyna w dbaniu o skórę dłoni jest kluczowa, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Oprócz odpowiedniej higieny i myciu ważne jest też kilka aspektów. Staraj się stosować krem nawilżający kilka razy dziennie, zwłaszcza rano i wieczorem. Nie zapominaj również o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Raz dziennie wykonaj krótki masaż dłoni. Delikatnie wmasowuj krem w skórę, koncentrując się na palcach, dłoniach i nadgarstkach. Masaż poprawia krążenie krwi i pomaga wchłonąć krem. Jeśli masz skłonność do bardzo suchej skóry dłoni, możesz nosić rękawiczki nawilżające na noc. Włóż krem nawilżający na dłonie i załóż rękawiczki, aby pomóc w lepszym wchłanianiu produktu. Regularnie obcinaj paznokcie, dbaj o ich wzmocnienie i stosuj odżywkę do paznokci. Lakiery do paznokci mogą je niszczyć, dlatego raz na kilka tygodni warto zrobić sobie przerwę od stosowania ich.

Jakie zabiegi stosować na dłonie?

Raz na kilka dni warto zastosować dodatkowe zabiegi na dłonie. Wykorzystaj do tego skoncentrowane kosmetyki do pielęgnacji rąk – https://cuccio.pl/pl/c/Pielegnacja-dloni/173. Świetnym pomysłem będzie wykonanie pilingu naskórka, olejowanie skóry dłoni lub namoczenie ich w ciepłym oleju na kilka minut, a następnie nałożenie na dłonie odżywczej maski do rąk i paznokci.

Materiał zewnętrzny