Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Dieta Poradnik

Olej rybi – kiedy warto go stosować?

W katalogu najpopularniejszych suplementów diety znajdują się przede wszystkim te, zawierające olej rybi. Nic dziwnego, ponieważ to składnik niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, w tym w szczególności wpływa na właściwe funkcjonowanie mózgu oraz poprawę samopoczucia. Kiedy warto go stosować? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Choroby układu krążenia to choroby cywilizacyjne

Statystyki wskazują, że choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Mimo że medycyna się rozwija i stan diagnostyki jest coraz lepszy, proporcje też się nie zmieniają. Każdego roku w ten sposób umiera około 200 tysięcy osób. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim odpowiada za to stres, brak ruchu oraz zła dieta. Tymczasem większość Polaków może się przyznać do przynajmniej jednego z tych trzech elementów. Olej rybi to natomiast składnik, który ma wzmocnić układ krążenia i wspomagać profilaktykę chorób układu krążenia. A czym tak naprawdę one są? Jest to szeroki katalog schorzeń – między innymi nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu, arytmie serca, żylaki, obrzęk limfatyczny i wiele więcej.

Czym jest olej rybi?

By nie nabawić się żadnej z chorób układu krążenia, trzeba zatem zadbać o odpowiednią profilaktykę. Należy rzucić palenie, zwiększyć aktywność ruchową, dobrze się odżywiać, a także zredukować stres w swoim życiu. Aby wspomóc powyższe działania, nie zaszkodzi również sięgnąć po odpowiedni suplement diety. Wskazane są przede wszystkim środki, zawierające olej rybi. Ma on dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. A czym właściwie jest olej rybi? To substancja pozyskiwana z tłustych ryb morskich. Składa się z kwasów omega-3, w tym kwasu eikozapentoenowego oraz dokozaheksaenowego. Oczywiście można bazować po prostu na diecie, bogatej w tłuste ryby. W naszej szerokości geograficznej dostęp do nich jest jednak nieco ograniczony. Ryby mogą natomiast zawierać dużą dawkę rtęci, która skumulowana może stać się groźna dla naszego zdrowia. Rozsądnym rozwiązaniem jest zatem regularne, ale nie ciągłe spożywanie ryb i uzupełnianie diety odpowiednim suplementem, zawierającym olej rybi.

Jak działa olej rybi?

Olej rybi to suplement diety, który ma wspomóc podejmowane przez nas działania na rzecz zdrowego i długiego życia. To środek, który przyczynia się do zmniejszenia liczby trójglicerydów we krwi. W konsekwencji może zmniejszyć ryzyko zawałów i innych chorób krążenia. Po olej rybi sięgają osoby niemal w każdym wieku. Stosuje się go zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.