Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kurs Lomi Lomi coraz popularniejszy!

4 stycznia 2022 Kurs Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi, nazywany także Lomi Lomi Nui lub masażem hawajskim, coraz częściej pojawia się w ofertach gabinetów masażu i salonów SPA. Właściciele takich placówek, by nie pozostać w tyle za usługami konkurencyjnych punktów, poszerzają swoje kompetencje i uczą się nowych umiejętności. Z myślą o nim powstały kursy masażu Lomi Lomi. 

Czym jest masaż Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi wywodzi się z Hawajów. Popularność na świecie zdobył już w II połowie XX wieku, do naszego kraju moda na ten rodzaj masażu dotarła dopiero kilka lat temu. 

Lomi Lomi – określenie pochodzące z języka hawajskiego – można przetłumaczyć na naciskanie i ugniatanie lub pracę nad stroną zewnętrzną i wnętrzem. Masaż Lomi Lomi ma nie tylko wymiar zdrowotny i terapeutyczny, ale też duchowy. Początkowo stosowany był  w charakterze rytuału, mającemu na celu duchowe oczyszczenie i przywrócenie równowagi. Obecnie sięgają po niego osoby, które szukają długiego, przyjemnego masażu całego ciała. Do zabiegu wykorzystuje się ciepły olej, który masażysta rozprowadza się na skórze. 

Dla kogo kursy masażu Lomi Lomi to dobra opcja?

Wydawać by się mogło, że kursy masażu Lomi Lomi to propozycja skierowana do właścicieli i pracowników salonów masaży i gabinetów SPA, którzy szukają nowej pozycji, jaką mogą zaproponować swoim klientom i wtej sposób w ciekawy sposób poszerzyć ofertę. Jednak masaż hawajski Lomi to coś więcej. Pozwala nie tylko na odprężenie z walorami terapuetycznymi, ale może stać się elementem wspaniałego rozwoju osobistego i nietuzinkowej przygody. Wiele osób po nauczenie się masażu Lomi Lomi Nui i związaznej z nim oryginalnej kultury, postanawia samemu odwiedzić Hawaje i poczuć panującą tam jedyną w swoim rodzaju atmosferę bliskości z naturą i hawajskiego ducha Aloha.

Jak wyglądają kursy masażu hawajskiego?

 Kurs Lomi Lomi składa się z teorii oraz praktyki. Różne są poziomy jego intensywności – można zdecydować się na intensywny, jednomodułowy, dwumodułowy lub inne formy. To, ile trwa dany kurs i co zawiera, zależy od organizatora. 

Kursy masażu hawajskiego trwają z reguły kilka dni. Mnogość tematów, jakich trzeba się nauczyć – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych – sprawia, że nie da się zamknąć programu takiego szkolenia w zaledwie kilku godzinach. Decydując się zatem na kurs masażu hawajskiego, należy zarezerwować w swoim kalendarzu kilka dni – od 4 do 7. Warto przed kupnem kursu sprawdzić, co wchodzi w skład jego ceny – może się okazać, że są to także noclegi i wyżywienie. 

Ile trwają i kosztują kursy Lomi Lomi Nui?

Kursy Lomi Lomi Nui są różnej długości i intensywności. Koszty? Intensywny, tygodniowy kurs to wydatek rzędu od ok. 2800 złotych, z kolei, krótsze modułowe 1400 zł za jeden. Nauka hawajskiego Lomi Lomi – wybierając opcję intensywną, trzeba się przygotować na tydzień nauki i praktycznych zajęć w tym temacie. To idealna opcja dla zapracowanych i zabieganych, którzy nie mogą poświęcić temu zagadnieniu więcej czasu. Z kolei krótszy, czterodniowy kurs jest podzielony na dwa moduły – można zapisać się na Moduł I, Moduł II lub obydwa. 

naturalmedica

Redaktorzy NaturalMedica to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy z zaangażowaniem tworzą treści poświęcone wszelkiej tematyce związanej ze zdrowiem. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji
Skaner wewnątrzustny
Dbaj o swoje dłonie

Jesteś zainteresowany reklamą?