Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

Kosmetyki naturalne z Grecji
Poradniki

Kosmetyki naturalne z Grecji – idealny pomysł na prezent

Każdego z nas otacza mnóstwo przedmiotów; ubrań, gadżetów elektronicznych oraz innych rzeczy materialnych. Śmiało można stwierdzić, że żyjemy w czasach dobrobytu i niczego nam nie brakuje. W efekcie ciężko sprawić prezent, który będzie przydatny i dopasowany do potrzeb obdarowanej osoby. Jeśli właśnie stoisz przed takim dylematem – koniecznie pomyśl o zestawie kosmetyków naturalnych. Wyjaśniamy, dlaczego jest to świetny pomysł na prezent.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Półki drogerii uginają się od różnej maści kosmetyków. Jeśli zerkniesz na etykietę, to z pewnością zobaczysz długi skład. Nazw niektórych substancji nie sposób wymówić, nie łamiąc sobie przy tym języka. Takich kosmetyków lepiej unikać.

Szukaj produktów ze stosunkowo krótkim i prostym składem, który obejmuje przede wszystkim:

  • wyciągi i ekstrakty roślinne
  • oleje
  • ekstrakty z ziół
  • witaminy i minerały

Ponadto producenci kosmetyków naturalnych przywiązują dużą wagę do etycznego procesu produkcji. Takie działania pozwalają zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Zestaw kosmetyków naturalnych jako prezent

Świetnym prezentem – zarówno dla niej, jak i dla niego – jest zestaw kosmetyków naturalnych. Przemyślana kompozycja produktów o naturalnym składzie zaspokoi potrzeby każdego świadomego człowieka. Co istotne – kosmetyki są zupełnie bezpieczne nawet dla osób o problematycznej skórze. Opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa kosmetyki nadają się również do cer wrażliwych, skłonnych do atopii, łuszczycy czy egzemy.

Dla kobiety świetnie sprawdzi się zestaw, składający się z:

  • Kremu nawilżającego do twarzy
  • Pianki oczyszczającej do twarzy
  • Czarnego oczyszczającego mydła do twarzy

Zestaw dla mężczyzny może natomiast obejmować takie kosmetyki jak:

  • Oczyszczające mydło do ciała
  • Czarna wybielająca pasta do zębów
  • Czarne, oczyszczające mini mydło do twarzy oraz ciała

Woda wulkaniczna – sekret greckich kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne z Grecji zdecydowanie wyróżniają się spośród innych produktów na rynku. Sekretem działania tych kosmetyków jest unikalna formuła. Opracowano ją na bazie: wodzie wulkanicznej, organicznej oliwy z oliwek oraz naturalnych olejków i ekstraktów (głównie pochodzenia roślinnego). Pozostałe składniki są w pełni bezpieczne i opatentowane, a kosmetyki są opatrzone certyfikatami jakości.

Niezwykle ciekawym składnikiem jest wspomniana woda wulkaniczna. To w niej skrywają się cenne mikroelementy i minerały (takie jak magnez, potas, wapń czy krzemionka). Woda wulkaniczna ma silne właściwości regenerujące i wzmacnia barierę ochronną skóry. Ponadto stosowanie wody wulkanicznej wspiera profilaktykę przeciwstarzeniową, a nawet może odwrócić procesy przedwczesnego starzenia się skóry.