Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

mężczyzna
Poradnik

Zaburzenia erekcji – postaw na sprawdzone lekarstwa

Zaburzenia erekcji należą do jednych z najczęstszych dysfunkcji seksualnych, które dotykają mężczyzn w różnym wieku. Mensil Max jest preparatem, który powstał właśnie po to, aby owe zaburzenia leczyć. Nie jest afrodyzjakiem, więc nie wpływa na wzrost lub obniżenie libido, ale ułatwia osiąganie erekcji. W jaki sposób działa? Jak należy go przyjmować? Czy po przyjęciu preparatu występują działania niepożądane, a jeśli tak, to jakie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym jest preparat Mensil Max?

Mensil Max należy do grupy leków, które znajdują zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji. Zaburzenia erekcji to dysfunkcja seksualna polegająca na niemożności uzyskania erekcji lub utrzymania jej przez czas, który umożliwiłby odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn:

  • fizjologiczne: choroby takie jak nadciśnienie, zaburzenia pracy serca, zawał, choroba wieńcowa czy otyłość mogą uniemożliwiać osiągnięcie lub utrzymanie erekcji;
  • psychologiczne: depresja, stres przed stosunkiem, chorobliwa nieśmiałość, nieprawidłowy obraz własnego ciała są czynnikami, które mogą wpływać na powstawanie zaburzeń wzwodu;
  • mieszane: stanowią połączenie wyżej wymienionych.

Mensil Max występuje pod postacią tabletek do żucia. Każda tabletka zawiera 50 miligramów sildenafilu. Jest to dawka dwukrotnie wyższa od standardowej i powinna być przyjmowana tylko wtedy, kiedy dawka standardowa (25 miligramów) nie wywołuje pożądanego efektu.

Sildenafil to substancja czynna odpowiedzialna za działanie preparatu. Obniża ciśnienie, rozkurcza naczynia krwionośne w prąciu i ułatwia napływ krwi do członka, tym samym ułatwiając osiąganie i utrzymywanie erekcji.

Kiedy przyjmować preparat Mensil Max?

Jedną tabletkę preparatu należy przyjąć w określonym czasie, najlepiej na pół godziny do godziny przed planowanym stosunkiem. Lek zaczyna działać już po 12 minutach, jednak pełne stężenie osiąga po godzinie od podania. Działanie utrzymuje się przez 5 godzin.

Przeciwwskazania

Przed użyciem preparatu warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć czynniki, które mogą uniemożliwiać przyjmowanie leku. Może to być nietolerancja któregokolwiek ze składników preparatu, niewydolność nerek i wątroby czy problemy sercowo-naczyniowe. Lek dostępny jest bez recepty, a do najczęstszych działań niepożądanych zaliczane są bóle głowy, pleców czy zaczerwienienie na twarzy i ciele.