Natural Medica

zdrowie, medycyna, dieta

cera bez trądziku
Uroda Zdrowie

Piękna cera bez trądziku dzięki domowemu tonikowi

Jak bardzo uciążliwy może być trądzik wie niemal każdy – kobiety i mężczyźni, nie tylko w wieku dojrzewania. Czasopisma, youtuberzy i blogowicze prześcigają się w pomysłach jak trądziku się pozbyć, ale nadal nie wymyślono cudownego specyfiku – pozostała metoda prób i błędów. Specyfiki ziołowe są jednymi z tych, z którymi można próbować bezpiecznie.

Cera bez trądziku

Fiołek trójbarwny popularny bratek – można go pić, robić parówki lub stosować jako tonik. Właśnie ta ostatnia metoda będzie tematem artykułu. Jak przygotować domowy tonik? Wystarczy kupić w aptece lub sklepie bratek – w saszetkach lub w formie suszu, jednak i w jednym i drugim przypadku należy go zaparzyć. Tonik powinien być mocny. By go przygotować należy do dużego naczynia wlać około 250 mililitrów wrzącej wody, a następnie wrzucić 3-4 torebki bratka lub tyle samo łyżeczek suszu. Dla uzyskania lepszego efektu można dorzucić także 1 torebkę rumianku i 1 torebkę skrzypu – oba zioła mają podobne działanie co bratek, a więc oczyszczające, antybakteryjne i poprawiające kondycję skóry.

Stosowanie

Napar przykrywamy szczelnie i pozostawiamy tak na ok 10-15 minut. Po tym czasie przecedzamy i odstawiamy do wystygnięcia. Tak przygotowany tonik przelewamy do butelki – zakupionej specjalnie w tym celu lub pozostałej po innym produkcie, oczywiście wcześniej dokładnie wyparzona. Tonik – po dokładnym oczyszczeniu twarzy z makijażu – wystarczy zaaplikować na wacik kosmetyczny i przetrzeć dokładnie twarz. W pierwszych tygodniach stosowania można to zrobić dwukrotnie by przyspieszyć leczenie.

Zalety

Prawidłowo przygotowany tonik powinien mieć ciemno brązowy kolor i mętną konsystencję. Zaletą specyfiku jest to, że jest w 100% naturalny, a więc bezpieczny dla skóry – nie tylko pomaga pozbyć się trądziku, ale także przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych. Butelka ok 250 mililitrów przy stosowaniu wieczorem (można przetrzeć twarz 2 razy, większą ilością płynu pozostawiając do wchłonięcia ) starcza na ok półtora miesiąca stosowania. Nie bez znaczenia jest też cena – zakup opakowania rumianku, bratka i skrzypu to ok 8 złotych łącznie, ale po przeliczeniu jednostkowym butelka toniku kosztuje nas ok 1 złotych!